Nasze rarytasy

Nasze rarytasy to najwyższej jakości wyroby mięsne, przygotowywane wedle starych, dobrze sprawdzonych receptur. Tworząc je korzystamy z bogatej historii i obyczajów Pogórza, dotyczących przyrządzania strawy, stosowanych ziół, sposobów marynowania i wędzenia mięsiwa. Wiele spośród naszych rarytasów zostało wyróżnianych nagrodami za niepowtarzalny, tradycyjny charakter.

Kark długo dojrzewający

Mistrzowska karkówka  długo dojrzewająca, suszona i bardzo subtelnie wędzona zimnym dymem. Wspaniale wzbogaci dietę o najlepsze, łatwo przyswajalne białko, witaminy z grupy B, żelazo i cynk, a co najważniejsze – rozszerzy menu o wyjątkowy, niepowtarzalny smak i aromat.

  • Forma pakowania: vac
  •  Waga: 0,8-1kg

Szynka długo dojrzewająca

Szynka długodojrzewająca to wyśmienita szynka z gatunku surowych, długo dojrzewających, w smaku przypominająca parmeńską. Ręcznie selekcjonowane mięso poddajemy suszeniu a następnie wędzeniu zimnym dymem. Za sprawą specjalnej mieszanki przypraw nabiera specyficznego aromatu i smaku tak wyjątkowego, że żal byłoby nie skosztować!

  • Forma pakowania: vac
  •  Waga: 0,8-1kg

Szynka szołdra

Szołdra to po staropolsku szynka wieprzowa, a po naszemu – coś znacznie więcej. Stworzyliśmy doskonałą wędlinę o  unikalnym, dawnym charakterze, aromatycznie przyprawioną, w cieniutkiej otoczce tłuszczyku. Święta i biesiady nie mogą obyć się bez przysmaku tak wyjątkowego jak nasza prawdziwa, polska szołdra.

Kiełbasa swoja

W otuleniu dymu z drewna buku i jabłoni, zawieszona na leszczynowych laskach, wędzi się wyborna kiełbasa swoja. Przyprawiona czosnkiem, cebulą, majerankiem i pieprzem, stanowi  specjał o wielowymiarowym smaku i aromacie, prawdziwą perełkę wśród wędlin.

  • Forma pakowania: map
  •  Waga: 1kg

Parówki z cielęciną

Wyjątkowo delikatne i kruche parówki z prawdziwej cielęciny, z dodatkiem mięsa wieprzowego. To smakołyk bogaty w białko, żelazo, witaminę B12, co czyni go wymarzoną przekąską dla dzieci i osób na diecie, również bezglutenowej. Produkt najwyższej jakości, zdobywca nagród w kategorii „produkt tradycyjny”.

  • Forma pakowania: map
  •  Waga: 250g

Szynka zadek po pańsku

Oryginalna szynka z udźca wieprzowego, długotrwale marynowana w peklosoli, gdzie nasyca się aromatem ziela angielskiego i innych przypraw. Jej finalny smak rozwija się w objęciach gorącego dymu bukowo-olchowego. Produkt Premium, nagrodzony Certyfikatem Najlepsze w Polsce oraz Grand Prix Małopolski Smak.

  • Forma pakowania: vac
  •  Waga: 0,8kg